RealNest. Недвижимость в движении! НовостиКомпанияУслугиИнформацияНедвижимость


Опросы

Горячие предложения
База недвижимости
Кредитный калькулятор
Расчет стоимости квартиры

  Відповідь державної податкової адміністрації України на відкритий лист асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України президенту О.Бондаренку.
Выпуск 8 от 14.01.2004. Тема "Рынок недвижимости"

     Державна податкова адміністрація України рзглянула Ваш відкритий лист з питань оподаткування доходів фізичних осіб, які вони одержуватимуть у 2004 році від продажу належної їм за правом власності нерухомості (в тому числі квартир) і повідомляє:

     З 1 січня 2004 року набирає чинності Закон України від 22.05.03р. №889 «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі - Закон) підпунктом «е» пункту 1.3. ст.1 якого визначено, що дохід від продажу нерухомого майна, розташованого на території України, є доходом з джерелом походження в Україні і є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Порядок оподаткування таких доходів визначено у статті 11 Закону, якою, зокрема, встановлено, що операції з продажу фізичними особами належних їм за правом власності об’єктів нерухомого майна підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб за ставками від 1% до 15% (13%) залежно від конкретних умов відповідних пунктів зазначеної статті Закону. Податковим агентом при нарахуванні доходів(прибутків), визначених цією статтею, є нотаріус. Сума нарахованого податку самостійно сплачується сторонами угоди, попередньо її нотаріальному посвідченню, або утримується податковим агентом, який сплачує (перераховує) її до бюджету у строки та за процедурою, встановленими законодавством для утримання та сплати (перерахування) державного мита. Порядок сплати державного мита регламентується Декретом КМУ від 21.01.1993р.№ 7-93 «Про державне мито».

     Разом з тим, підпунктом 22.1.5 пункту 22.1 статті 22 Прикінцевих положень Закону встановлено, що стаття 11 набирає чинності з 1 січня 2005 року. Тобто, вимоги статті 11 щодо оподаткування доходів можуть бути поширені виключно на доходи, одержані фізичною особою від операцій з продажу належних їм за правом власності об’єктів нерухомого майна (в тому числі квартир), починаючи з 2005 року.

     Якщо громадяни продаватимуть (обмінюватимуть) нерухомість (в тому числі квартири) в 2004 році з нотаріальним посвідченням таких договорів, то з доходів, одержаних від таких операцій, податок з доходів фізичних осіб не справлятиметься.

     Водночас слід зазначити, що у випадках, коли фізичні особи здійснюватимуть неодноразовий (систематичний) продаж квартир протягом звітного року, то такий продаж підпадає під ознаки підприємницької діяльності (ст.42 Господарського кодексу України - з 01.01.2004 року) з випливаючими із цього обов’язками щодо державної реєстрації підприємницької діяльності та щодо відповідного порядку оподаткування одержаних від такої діяльності доходів.

Перший заступник Голови
О.І. Шитря


   Объявления
Участок в Подгороднем. ул. Кильченская (1,5 км от трасс)
Аренда торгового помещения, район пересечения ул.Калиновая и Пр.Г.Правды


     © компания "Realest", 2023 Все права на материалы, размещенные на сайте www.realnest.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Использование материалов с сайта разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.realnest.com.ua.